Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akaryakıta fiyat farkı düzenlemesi geliyor!

EPDK akaryakıt istasyonlarında aynı ürünlerin tek fiyatla satılması için bir taslak hazırladı.

EPDK akaryakıt istasyonlarında aynı

Akaryakıta fiyat farkı düzenlemesi geliyor! EPDK akaryakıt istasyonlarında aynı ürünlerin tek fiyatla satılması için bir taslak hazırladı.

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıtın farklı fiyatlarla satılmasına yönelik uygulamayı kaldırmayı planlıyor. Bilindiği gibi akaryakıt istasyonlarında performans veya tasarruf vaadeden benzin ve motorin ürünleri farklı isim ve fiyatlarla satılıyor.

EPDK bu uygulamaya son vermek için harekete geçti.  Farklılaştırılmış akaryakıtlara ilişkin kurul kararında değişiklik yapılması için bir taslak hazırlandı.

Taslak metinde yönetmeliğe “Akaryakıt istasyonlarında yapılan satışlarda, farklılaştırılmış olsun veya olmasın aynı tür akaryakıtlar için fiyat farkı uygulanamaz.” eklendi.

NTV’de yer alan habere göre, sektör paydaşlarından gelecek görüşler doğrultusunda düzenleme son hali verilecek. Son kararı ise kurul verecek.

İsim kalacak, fiyat gidecek

Taslağın bu şekilde kabul edilmesi durumunda, farklılaştırılmış ürünlerin isimleri ortadan kalkmayacak. Ancak bu ürünler aynı fiyattan satılacak. Tek fiyatla birlikte akaryakayıt istasyonlarında sadece benzin, motorin ve LPG satışı olacak.