Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da öğrencilerden bursluluk sınavına yoğun ilgi

Özel Diyarbakır Final Okullarının ev sahipliğinde bursluluk sınavı gerçekleşti.

Özel Diyarbakır Final Okullarının

Diyarbakır’da öğrencilerden bursluluk sınavına yoğun ilgi

Özel Diyarbakır Final Okulları 17-18 Şubat tarihinde düzenlediği geleneksel bursluluk sınavının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Bu yıl da büyük ilgi gören sınava kentte 5 bin öğrenci katılım sağladı.

Özel Diyarbakır Final Okulları geleneksel bursluluk sınavı 17-18 Şubat tarihinde düzenleniyor. 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılım göstereceği sınavın ilk oturumu 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle gerçekleşti.

Diyarbakır’da öğrencilerden bursluluk sınavına yoğun ilgi
Özel Diyarbakır Final Okulları Ortaokul Müdürü Sezer Arıkan okulun tarihinden bahsederek, “Final Okulları köklü bir tarihe sahip eğitim kurumudur. Türkiye’de 1980 yılından beri milyonlarca öğrenciye hizmet veriyor. İlk olarak 1980 yılında 6 derslik, 7 öğretmen ve 17 öğrenciyle eğitim-öğretime başladık. Eğitim serüveni daha sonra büyüyerek devam etti. Bugün Türkiye’de 185 okulumuz ve 341 kursumuzla milyonlarca öğrenciye hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Diyarbakır’da öğrencilerden bursluluk sınavına yoğun ilgi

İLK OTURUM BAŞARIYLA TAMAMLANDI

İlk oturumu başarıyla tamamladıklarını ve Diyarbakır halkına gösterdiği ilgi için teşekkürlerini ileten Arıkan, “Bu hafta sonu Türkiye genelinde tüm şubelerimizde bursluluk ve okula kabul sınavlarımız gerçekleşiyor. Bu sınava Diyarbakır ilimizden 5 bine yakın öğrenci katıldı. Öğrenciler bu sınavda hem kendi yerlerini görmüş oldu hem de başarılı olduklarında okulumuzdan eğitim bursu almaya kazanmış olacak. Sınavın ilk oturumunu başarıyla tamamladık. Diyarbakır halkına göstermiş oldukları ilgiden teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.