Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dicle Üniversitesinden engelsiz LGS deneme sınavı desteği

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde Liselere Geçiş Sınavına (LGS) hazırlanan 7. ve 8. Sınıfta okuyan görme engelli öğrenciler için deneme sınavları ve soru bankaları seslendirildi.

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama

Dicle Üniversitesinden engelsiz LGS deneme sınavı desteği

Seslendirilen soru bankaları ve deneme sınavları Diyarbakır İhsan Arslan Görme Engelliler Okuluna teslim edildi.

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Gül Güven, “Seslendirilen Deneme sınavları Diyarbakır İhsan Arslan Görme Engelliler Okulu 7. ve  8. Sınıf öğrencilerinin Liselere Geçiş Sınavına hazırlanmasında yardımcı olacaktır.

Projedeki temel amaçlardan biri Haziran 2024 tarihinde Liselere Giriş Sınavına hazırlanan  ve  engellerinden dezavantajlı durumda olan görme engelli 8. sınıf öğrencilerine destek olmaktır. Proje  kapsamında, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın yanı sıra öğrencilerin sınav heyecanını kontrol etmesini, bilgilerini tazelemeyi ve sınav stresini azaltmak için sesli deneme desteğinde bulunulmuştur. Deneme sınavlarını seslendiren  Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi 2. Sınıf öğrencilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sınava giren öğrencilere de başarılar diliyorum” dedi.