Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UNRWA: Yardımların askıya alınması devam ederse alternatif bir planımız yok

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) Lübnan’daki ofisinin müdürü Dorothy Klaus, ajansa sağlanan finansmanların askıya alınmasının devam etmesi halinde Gazze’ye yardım ulaştırmak için alternatif planlarının olmadığını söyledi.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere

UNRWA: Yardımların askıya alınması devam ederse alternatif bir planımız yok

 

UNRWA Lübnan Ofisi Müdürü Dorothy Klaus, yaptığı açıklamada mümkün olduğu kadar çok sayıda bağışçının kuruma finansmanın dondurulmasını yeniden değerlendirdiklerinin sinyalini vermesini ve finansmanın kuruma geri verilmesini umduklarını söyledi.

Bu şekilde nakit akışı sorunları yaşamayacaklarını ve hizmetlerin kesintisiz olarak devam edeceğini belirten Klaus, aksi takdirde “alternatif bir planlarının olmadığını” kaydetti.

Klaus, finansmanın sürmemesi halinde UNRWA’nın nakit sıkıntısı çektiğinin bağışçı ülkelere ilk göstergesi olacağını ve bunun yılın ilk çeyreğinde sağlayamayacakları ilk hizmet olacağını vurguladı.

İşgalci siyonist rejimin hedef göstermesinin ardından 26 Ocak’ta ABD başta olmak üzere birçok ülke UNRWA’ya sağlanan fonların durdurulduğunu açıklamıştı.

UNRWA, 1949 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun kararıyla kuruldu ve adil bir çözüme kadar Ürdün, Suriye, Lübnan, Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ndeki beş faaliyet alanında mültecilere yardım ve koruma sağlamakla görevlendirildi.