Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UNICEF’den Gazze açıklaması: 17 bin çocuk refakatsiz kaldı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), İsrail’in sonucu Gazze’de 17 bin çocuğun refakatsiz kaldığının ya da ailesinden ayrıldığının tahmin edildiğini belirtti.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım

UNICEF’den Gazze açıklaması: 17 bin çocuk refakatsiz kaldı! Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), İsrail’in sonucu Gazze’de 17 bin çocuğun refakatsiz kaldığının ya da ailesinden ayrıldığının tahmin edildiğini belirtti.

İsrail’in Gazze‘ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 27 bini geçerken bunlardan 12 binini çocuklar, 9 binini ise kadınlar oluşturuyor.

 

Gazze Şeridi’nde 119 gündür katliam ve soykırıma devam eden İsrail, kasten hedef aldığı sivilleri yıldırmaya çalışıyor. Sivillerin bombalanması çocuklar ve aileler üzerinde yıkıcı bir etki bıraksa da Gazzeliler, ülkelerini korumaya ve direnmeye devam ediyor.

Çocuklar endişe verici bir oranda katlediliyor; binlercesi öldürülürken ve binlercesi de yaralandı. UNICEF, Gazze’de 17 bin çocuğun refakatsiz kaldığının ya da ailesinden ayrıldığının tahmin edildiğini açıkladı.

 

Gazze Şeridi’nde yarısı çocuk olmak üzere 1,9 milyondan fazla insanın ülke içinde yerinden edildi.

 

Suya, yiyeceğe, yakıta ve ilaca yeterli erişimleri olmayan Gazzeliler, işgal rejiminin barbar saldırılarına karşı direnişini sürdürüyor.

UNICEF, ateşkesin acilen sağlanması, yardım malzemelerinin ulaştırılması ve alıkonulan çocukların serbest bırakılması gerektiği konusunda çağrılarını yineledi.