Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Putin’den Avrupa’ya gözdağı: NATO ülkeleri neyle oynadıklarının farkında olmalı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’nın Batı’dan aldığı uzun menzilli hassas silahlarla Rusya topraklarını vurma ihtimaline ile ilgili olarak, “Özellikle Avrupa’daki NATO ülkeleri ve küçük ülkelerdeki temsilciler neyle oynadıklarının farkında olmalıdır.” açıklamasını yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Putin,

Putin’den Avrupa’ya gözdağı: NATO ülkeleri neyle oynadıklarının farkında olmalı.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,  “NATO üyesi ülkelerin, özellikle Avrupa’daki, özellikle küçük ülkelerin temsilcileri neyle oynadıklarının farkında olmalı. Bunların öncelikle küçük topraklara ve yoğun nüfusa sahip ülkeler olduğunu unutmamalıdırlar. Rusya topraklarının derinliklerine yönelik saldırılardan bahsetmeden önce bu faktörü dikkate almaları gerekiyor.” dedi.

 

Özbekistan’da konuşan Putin, “Bunu kendi elleriyle yaptılar. Artık yaratıcılıklarının meyvelerini topluyorlar. Sorduğunuz uzun menzilli hassas silahların kullanılması durumunda da aynı durum yaşanabilir. Genel olarak bu sürekli tırmanış ciddi sonuçlara yol açabilir. Batılıların Ukrayna’ya asker gönderme kararı vermesinin olumsuz sonuçları olur.

Bu, Avrupa’da ciddi bir çatışmaya ve küresel bir çatışmaya doğru bir tırmanış ve yeni bir adımdır. Buna ihtiyaçları var mı? O zaman buyurun. Ukrayna topraklarında kim olursa olsun, her halükarda gerekli gördüğümüzü yapacağız. Ve kesinlikle bilmeleri gereken de budur.” ifadelerini kullandı.