Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Polis manastıra giren saldırganı öldürdü

Kosova polisi, manastıra giren silahlı saldırganlardan birinin öldürüldüğünü açıkladı.

Polis manastıra giren saldırganı öldürdü

Kosova polisinden yapılan açıklamada ağır silahlar, el bombaları ve zırhlı personel taşıyıcılarla donanmış önemli sayıda maskeli ve üniformalı profesyonel saldırganların, hareket etme, saklanma  ve ateş etme pozisyonları yapmak için Banjska’daki manastırlar dahil sivil binaları ve tesisleri kullandığı belirtildi.

Açıklamada, kolluk kuvvetlerini ve halkı korumak için söz konusu saldırganların eylemlerine karşılık verildiği ve bunun sonucunda manastıra giren saldırganlardan birinin öldürüldüğü ifade edildi.

Sırp Ortodoks Kilisesi’nin Rasko-Prizren piskoposluğu daha önce, bir grup maskeli silahlı adamın zırhlı bir araçla kuzey Kosova’daki Banjska Ortodoks manastırı ve Metohija topraklarına girdiğini bildirmişti.

Kosova’nın Başbakanı Albin Kurti, maskeli silahlı adamların fotoğraflarını yayınlayarak , bu kişilerin Sırp makamlarının desteğiyle Kosova polisine saldırı amaçlı bir operasyon düzenlediklerini açıklamıştı.

Kurti, Kosova polisinin, kolluk kuvvetlerine saldıran bir grup silahlı kişiyi gözaltına almak için bir operasyon yürüttüğünü söyledi. Kurti, gece saatlerinde Sırp bölgesinin kuzeyinde bir Kosova polisinin öldürüldüğünü, bir polisin de yaralandığını duyurmuştu.