Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pentagon’dan Kendini Yakan Askerle İlgili Açıklama

ABD Savunma Bakanlığı, Hava Kuvvetlerinde görevli askeri Aaron Bushnell, Gazze’deki soykırıma karşı çıkarak kendini yakarak ateşe vermesiyle ilgili açıklama yaptı.

ABD Savunma Bakanlığı, Hava

Pentagon’dan Kendini Yakan Askerle İlgili Açıklama. Pentagon’dan, ABD’li askerin Gazze’deki soykırıma karşı çıkarak kendini yakmasıyla ilgili açıklama yaptı.

 

ABD’nin Hava Kuvvetleri’nde aktif görevde olan 25 yaşındaki Aaron Bushnell, İsrail’in Washington Büyükelçiliği önünde “Artık soykırıma iştirak etmeyeceğim”, “Şimdi oldukça şiddetli bir protesto düzenleyeceğim ancak Filistinlilerin işgalcilerin elinde yaşadıkları karşısında benim eylemim çok da büyük bir şey değil” diyerek kendini yakmıştı.

 

Askeri kamuflaj elbisesi içerisinde nefesi kesilene kadar “Filistin’e özgürlük!” diye bağıran Bushnell’e ABD polisinin silah doğrultması çok tepki toplamıştı.

 

PENTAGON’DAN AÇIKLAMA

 

Bushnell ile ilgili açıklama yapan işgalci ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, “ABD Hava Kuvvetlerinin, havacının ölümünü doğruladığını biliyorum. En yakın akrabaların bildirimleri tamamlandıktan 24 saat sonra ek bilgi sağlamayı planlıyorlar. Kesinlikle trajik bir olay. Havacının ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

 

HAMAS’TAN AÇIKLAMA

 

HAMAS, Gazze Şeridi’nde gerçekleştirilen “soykırıma” karşı çıkmak amacıyla İsrail’in Washington Büyükelçiliğinin önünde kendini ateşe veren askerin ölümünden ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin sorumlu olduğuna dikkat çekti.