Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSF: Gazze’deki Mescid-i Aksa Hastanesi’ndeki koşullar kabus gibi

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), İsrail’in Gazze’nin merkezinde bulunan Nuseyrat Kampı’nda yaptığı katliamla ilgili açıklamada bulundu.

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF),

MSF: Gazze’deki Mescid-i Aksa Hastanesi’ndeki koşullar kabus gibi. İsrail’in Gazze’nin merkezinde bulunan Nuseyrat Kampı’nda yaptığı katliamla ilgili açıklamada bulundu.

 

HASTANELERDE ÇOK SAYIDA YARALI

 

İsrail’in Gazze Şeridi’nde nüfusun yoğun olduğu bölgelere yönelik kanlı saldırısı, hastanelere çok sayıda yaralının akın etmesine neden olduğu belirtildi.

Sınır Tanımayan Doktorlar, İsrail’in Nuseyrat kampına yönelik kanlı saldırısı nedeniyle başta Mescid-i Aksa ve Nasır hastaneleri olmak üzere Gazze’deki hastanelerin içler acısı durumda olduğunu bildirdi.

 

 

“YARDIM EKİPLERİMİZ ÇALIŞIYOR”

 

Bu uluslararası kuruluş açıklamasında, “Yardım ekiplerimiz, Mescid-i Aksa ve Nasır hastanelerindeki sağlık personeliyle omuz omuza, siyonist rejimin bombalaması sırasında yaralanan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan çok sayıda yaralıyı tedavi etmeye çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

 

Gazze Şeridi’ndeki Sınır Tanımayan Doktorlar Koordinatörü Samuel Johan “Mescid-i Aksa hastanesindeki koşullar kabus gibi. siyonist rejimin Gazze’de nüfusun yoğun olduğu bölgeleri bombalaması nedeniyle siviller ağır kayıplara uğradı”  açıklamasında bulundu.

 

Batılı ülkeleri İsrail’in Filistinlilere yönelik soykırım suçlarına karşı sessiz kaldıkları için sert bir şekilde eleştiren Johan, “Dünya liderlerinin bu katliamı sonlandırmaya karar vermesi için bu savaşta kaç erkek, kadın ve çocuğun öldürülmesi gerekiyor?” diye sordu.