Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Maduro: ABD ve AB, Gazze’deki soykırımı sessizce izliyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “ABD ve AB, ellerindeki güce rağmen bu katliamı durdurmak için hiçbir şey yapmıyor. Bana göre onlar, bu cinayetlerin suç ortaklarıdır” dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas

Maduro: ABD ve AB, Gazze’deki soykırımı sessizce izliyor. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “onlar, bu cinayetlerin suç ortaklarıdır” dedi.

 

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, haftalık basın toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail’in Refah kentindeki katliamına tepki gösterdi.

 

İsrail’in dünyanın gözleri önünde Gazze’de “katliam” yaptığını belirten Maduro, “ABD ve AB, ellerindeki güce rağmen bu katliamı durdurmak için hiçbir şey yapmıyor. Bana göre onlar, bu cinayetlerin suç ortaklarıdır.” ifadesini kullandı.

 

Maduro, İsrail’in Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Uluslararası Adalet Divanı (UAD) kararlarını tanımadığını vurgulayarak, “Müslüman ve Hristiyan çocukları bombalıyor. Hukuk onun umurunda değil. Netanyahu, bu çağın Herodes’idir. ABD ne yapıyor? Peki Avrupa ne diyor? Sessiz kalıyorlar. Soykırım sessizliği… Hitler zamanından bu yana insanlığın şahit olduğu en korkunç soykırımlardan biri yaşanıyor” dedi.