Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaçırılan 200 çocuk serbest bırakıldı

Nijerya Devlet Başkanı Bola Tinubu, 7 Mart’ta kaçırılan 200’den fazla öğrencinin serbest bırakıldığını bildirdi.

Nijerya Devlet Başkanı Bola

Kaçırılan 200 çocuk serbest bırakıldı! Nijerya Devlet Başkanı Bola Tinubu, 7 Mart’ta kaçırılan 200’den fazla öğrencinin serbest bırakıldığını bildirdi.

 

Tinubu, yaptığı açıklamada, 7 Mart’ta Kaduna’nın Kuriga kasabasındaki okullarından kaçırılan öğrencilerin serbest bırakılmasında ordunun yerel yetkililer ve hükümet kurumlarıyla işbirliği içinde yürüttüğü bir arama kurtarma operasyonuyla gerçekleştiğini ifade etti.

Tüm tarafları cesur çabalarından dolayı takdir eden Tinubu, kitlesel kaçırma vakalarında en iyi sonuçlar için başlangıç ​​aşamasındaki aciliyetin, titizliğin ve yorulmak bilmeyen bağlılığın kritik öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Silahlı kişiler, Kaduna’nın Kuriga kasabasında devlete ait ilk ve ortaokullardan en az 287 öğrenciyi kaçırdığı belirtiliyordu. Bu sayının, Nijerya’da son yıllarda bir okuldan yapılan en büyük toplu kaçırma olaylarından biri olduğu aktarılıyor

Geçen hafta silahlı kişiler, kaçırılanların serbest bırakılması için toplam 1 milyar naira (690 bin 213 ABD doları) fidye talep etmişti ancak hükümet, güvenlik kurumlarının ortak çabasıyla rehinelerin özgürlüğünü güvence altına alma sözü vererek suç çetesiyle yapılan müzakereleri reddetti.