Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail yaralı konvoylarını bombaladı: Çok sayıda ölü var

İsrail’in, Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin girişinde yaralıların bulunduğu konvoyu bombalaması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

İsrail yaralı konvoylarını bombaladı: Çok sayıda ölü var

İsrail , bu akşam Sağlık Bakanlığı’nın duyurduğu yaralı konvoyunun yola çıkışı sırasında Şifa Hastanesi’nin giriş bölümüne hedef alarak yeni bir katliam gerçekleştirdi.

Yerel basında, işgalin Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin kapısı önünde düzenlediği bombalı saldırıda çok sayıda şehit ve yaralının olduğu belirtildi.

Gazze’deki Hastaneler Genel Müdürü El Cezire’ye, işgal bombardımanının Refah kapısına giden yaralıları hedef aldığını doğruladı.

Şifa Hastanesi girişinin bombalanması, Refah geçiş kapısına giden ambulansların yönelik saldırıyla aynı zamana denk geldi.  Yerel kaynaklar, ilk yardım konvoyunun aynı anda hastane girişi, Ensar Kavaşı ve sahil yolundaki El Raşid Caddesi olmak üzere 3 yaralı konvoyun hedef alındığını kaydetti.

Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı, çok sayıda yaralıyı taşıyan ambulans konvoyunun, El Raşid Caddesi sahil yolu üzerinden Gazze Şeridi’nin güneyine götürüleceğini duyurdu. Bakanlık, yaralıların çıkışları için koruma ve güvenli geçiş sağlanması gerektiğini Uluslararası Kızılhaç Komitesi’ne bildirdiklerini ancak işgalcilerin buna izin vermediğini bildirdi.