Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İran: ABD Gazze’de ateşkes konusunda ciddi değil

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Nuseyrat Kampı’na düzenlenen saldırılarda ABD ve İngiltere’nin parmağı olduğuna dair raporların varlığına işaret ederek, “ABD’nin ateşkes sağlama konusunda ciddi olduğuna dair hiçbir kanıt yok” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü

İran: ABD Gazze’de ateşkes konusunda ciddi değil. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, ABD’nin Gazze konusunda ciddi olmadığını söyledi.

 

Kenani, düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Nuseyrat kampına yönelik katliamını kınadı.

 

“Pek çok raporda ABD ve İngiltere’nin askeri ve istihbarat güçlerinin de bu saldırıda parmağı olduğu öne sürüldü.” İfadesini kullanın Kenani, ABD’nin ateşkes konusunda samimi olmadığını vurguladı.

 

Kenani,  “Siyonist rejimin Gazze Şeridi’nde 8 aydır işlediği savaş suçları, başından beri ABD’nin tam desteğiyle işlenmektedir. ABD’nin ateşkes sağlama konusunda ciddi olduğuna dair hiçbir kanıt yok. ABD yönetiminin zerre kadar dürüstlüğü varsa bu rejime askeri teçhizat göndermekten kaçınması gerekiyor.” dedi.

 

İsrail kabinesindeki istifaların, bu rejimin iç çöküşünü ve hedeflerinin hiçbirine ulaşamadığını ve stratejik yenilgilerini gösterdiğine dikkat çeken Kenani, “Siyonist rejimin kabinesindeki birkaç katilin devredilmesi elbette Filistin’deki durumu değiştirmeyecektir. Dolayısıyla uluslararası toplum, Gazze’deki savaşı durdurmak için üzerine düşeni yerine getirmelidir.” değerlendirmesinde bulundu.