Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hindu Çeteler Teravih Namazı Kılan Öğrencilere Saldırdı

Hindistan’da, Hindu çetelerin teravih namazı sırasında Müslüman öğrencilere saldırdığı, saldırıda 5 öğrencinin yaralandığı belirtildi.

Hindistan'da, Hindu çetelerin teravih

Hindu Çeteler Teravih Namazı Kılan Öğrencilere Saldırdı. Hindistan’da çeteler, teravih namazı kılan öğrencilere saldırdı, 5 kişi yaralandı.

 

Hindu çeteler, Ahmedabad’daki Gujarat Üniversitesi yurdunda teravih namazı kıldıkları sırada Müslüman öğrencilere saldırdı.

 

Görüntülerde bir grup Hindu’nun ibadet edenlere saldırdığı ve Müslüman öğrencilerin motosikletlerini parçaladığı görülüyor.

 

Yerel medya, saldırıda beş yabancı öğrencinin çeşitli derecelerde yaralandığını belirtti.

 

Üniversitede okuyan Müslüman öğrencilerin genelde Afrika uyruklu oldukları, bazılarının Afganistan, Özbekistan, Sri Lanka ve Türkmenistan gibi ülkelerden geldikleri ifade edildi.

 

Öğrenciler, saldırganların saldırı sırasında sloganlar attığını ve yurtta namaz kılmalarına kimin izin verdiğini sorguladıklarını söyleyerek, “Bize odalarımızın içinde de saldırdılar. Dizüstü bilgisayarlarımızı ve telefonlarımızı parçaladılar” şeklinde konuştular.

 

Olay, Narendra Modi hükümetinin himayesi altında Müslümanlara yönelik aşırılık yanlısı Hindu söylemlerin arttığı bir dönemde meydana geldi.