Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAMAS’tan esir takası açıklaması

HAMAS, Gazze’ye yönelik saldırılar durmadan esir takasının olmayacağını duyurdu.

Bu haberin fotoğrafı yok

HAMAS’tan esir takası açıklaması

 

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), İsrail‘in Gazze’ye yönelik saldırıları durmadan esir takasının olmayacağını duyurdu.

HAMAS Siyasi Büro Üyesi Halil el-Hayye, “İşgalci esirlerin iadesinin üç bedeli var. Birincisi, halkımıza yardım sağlanması ve normal hayatlarına dönmesi. İkincisi, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların durdurulması. Üçüncüsü, işgal hapishanelerindeki 10 bin esirimizin serbest bırakılmasını sağlayacak gerçek bir esir takası.” diye konuştu.

 

İsrail’in , Gazze’den veya bir kısmından çekilmeyi reddettiğini, yerinden edilenlerin geri dönmesine izin vermediğini ve saldırıların sona ermesine yönelik herhangi bir onay işareti vermediğini kaydeden Hayye, şu ifadeleri kullandı:

“İşgalciler şu ana kadar yeterli yardımın geleceğine, hastanelerin, fırınların ve altyapının onarılacağına dair garanti vermedi. Çadırlarda barınmaya bile açık ve net bir onay vermedi. Peki hangi konuda anlaşacağız? İşgal, HAMAS’ın taleplerinin büyük olduğunu iddia ederek ya da başka şeyler söyleyerek gerçeği değiştirmeye çalışıyor.”

Katar merkezli Al Jazeera Televizyonuna konuşan ve siyonist işgal rejiminin yalanlarla savaşı uzatmaya çalıştığını belirten HAMAS Siyasi Büro Üyesi Hayye, Netanyahu’nun da anlaşmaya varma konusunda ciddi olmadığını belirtti.