Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAMAS ABD’nin iddialarını yalanladı

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), işgalci ABD’nin Gazze’de hastane ve okulların askeri alanlar olarak kullanıldığı iddialarının “apaçık bir yalan” olduğunu belirtti.

HAMAS ABD’nin iddialarını yalanladı

HAMAS’tan yapılan yazılı açıklamada, işgalci ABD’nin iddialarının, İsrail ordusunun yayımladığı “apaçık yalan bir hikâyenin tekrarı” olduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Pentagon’un HAMAS’ın Şifa Hastanesi’ni askeri amaçlarla kullandığı iddiası ve ardından ABD Dışişleri Bakanlığının HAMAS’ın hastaneleri ve okulları askeri alan olarak kullandığı iddiası apaçık yalan bir hikâyenin tekrarıdır. Bu yalan hikâye, Rantisi ve Şifa Hastanesi’nin basılması, hastaların ve sağlık personelinin güvenliğine yönelik tehdit sonrasında işgal ordusu sözcüsünün zayıf ve gülünç oyunlarıyla ortaya çıktı. Birleşmiş Milletler ve uluslararası kuruluşlara, hastaneleri ve okulları denetleyecek uluslararası bir komite oluşturma çağrımıza kulak asılmamasının; Gazze Şeridi’ndeki halkın maruz kaldığı savaş suçları ve soykırımlarda ABD yönetiminin sorumluluğunu ve işgalle ortaklığını göstermektedir.”

ABD Başkanı Joe Biden, Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin “karargâh” olduğunu ispatlayamayan siyonist rejime yine destek vermiş “HAMAS, askerlerini ve karargâhını hastanenin altında saklayarak savaş suçu işliyor. Bu bir gerçek. Olan bu” iddiasında bulunmuştu.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby ise 15 Kasım’da basına verdiği demecinde, “HAMAS’ın hastanelerin altındaki tünelleri askeri operasyonlarını yürütmek için kullandıklarına dair istihbarat aldıklarını” öne sürmüştü.