Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze’ye yönelik saldırılar 220. gününde devam ediyor

İsrail’in, Refah, Cibaliye ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki diğer bölgelere yönelik yoğun bombardımanı sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.

İsrail'in,  Refah, Cibaliye

Gazze’ye yönelik saldırılar 220. gününde devam ediyor

İsrail, saldırılarının 220. gününde Refah, Cibaliye ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki diğer bölgeleri yoğun bir şekilde bombalamayı sürdürdü.

Yerel medya kaynakları, Refah’ın güneydoğusundaki Brezilya mahallesinde düzenlenen bombalı saldırıda biri kız olmak üzere 4 Filistinlinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Gazze şehrinin doğusundaki Şucaiye semtindeki bir eve işgal savaş uçakları tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 1 kadın öldü, 10 kişi de yaralandı.

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye ve Cibaliye el-Balad kampına yeniden düzenlediği topçu ve hava bombardımanında çok sayıda kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.

Sağlık kaynakları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye kampında vatandaşların evlerine yönelik işgal bombardımanı sonucu Beyt Lahiya’daki Kemal Advan Hastanesi’ne 2 ölü ve çok sayıda yaralının geldiğini aktardı.

Kaynaklar, Cebeliye El Balad’ın El Nuzha Caddesi üzerinde bulunan Beyt El Hayr Derneği önüne düzenlenen saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını ekledi.

Sivil savunma ve ambulans ekipleri, Cibaliye’de 20 şehidin cenazelerinin çıkarıldığını ve bunların Kemal Advan Hastanesi’ne nakledildiğini bildirdi.

Yerel kaynaklar, işgal kuvvetlerinin, barınma merkezlerini kuşatıp saldırı düzenleyerek yüzlerce yerinden edilmiş insanı Gazze şehrinin batısına gitmeye zorladığını söyledi.

Kaynaklar, işgal uçaklarının ve topçu atışlarının Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye Kampı ve Cibaliye el Balad’daki vatandaşların evlerini hedef aldığını, bunun da çok sayıda evin yok olmasına yol açtığını da sözlerine ekledi.