Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze Sağlık Bakanlığı: Refah sokaklarında onlarca ceset var

Gazze’nin güneyindeki Refah kentinin sokaklarının, siyonist rejimin şehid ettiği onlarca kişinin cansız bedeni ve yardım bekleyen yaralılarla dolu olduğu açıklandı.

Gazze'nin güneyindeki Refah kentinin

Gazze Sağlık Bakanlığı: Refah sokaklarında onlarca ceset var

 

İşgal uçaklarının dün akşam Gazze ve Refah kentlerine düzenlediği baskınlarda en az beş Filistinli şehid oldu.

Yerel kaynaklar, işgal uçaklarının Gazze şehrinin güneydoğusundaki ez-Zaytun Mahallesi’nde Tafesh ailesine ait bir evi bombaladığını, 4 kişinin şehid olduğunu, 10 kişinin de yaralandığını belirtti.

Refah şehrinin kuzeyinde sivillerin yaşadığı evlere düzenlenen işgal bombardımanında şehidlerin olduğu ifade edildi.

Siyonist rejim insansız hava aracının üzerlerine bomba atması sonucu Gazze’nin ez-Zaytun mahallesinde oyun oynayan çok sayıda çocuğun yaralandığı aktarıldı.

Gazze Sağlık Bakanlığı, bombardımanın devam etmesi nedeniyle sağlık ekiplerinin ulaşamadığı yaralıların yanı sıra Refah sokaklarında onlarca şehid cenazesinin bulunduğunu duyurdu.

İşgalcilerin, boşaltılan ve hizmet dışı kalan Refah’taki Kuveyt İhtisas Hastanesi’ni hedef aldığı ve hastanenin büyük bölümünde yangın çıktığı ifade edildi.

Hastane Müdürü Suheyb el-Hemas yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası topluma işgalcilerin Refah’ta işlediği suçlar karşısında sorumluluklarını yerine getirmeleri, Gazze Şeridi’ne yönelik devam eden soykırım savaşını acilen durdurmaları ve hastanelere yakıt ve tıbbi yardım sağlamaları çağrısında bulundu.

Siyonist rejimin 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517’si çocuk, 10 bin 279’u kadın olmak üzere 36 bin 731 Filistinli şehid edildi, 83 bin 530 kişi yaralandı.