Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filistin’de 7 Ekim’den bu yana 5 bin 424 öğrenci hayatını kaybetti

İsrail’in, Gazze’deki saldırıları 143’üncü gününde de devam etti.

İsrail'in, Gazze'deki saldırıları 143'üncü

Filistin’de 7 Ekim’den bu yana 5 bin 424 öğrenci hayatını kaybetti

 

İsrail son 24 saat içinde 10 saldırı gerçekleştirdi, 90 kişiyi öldürdü. İsrail  aç bırakma savaşının etkili olması için her yola başvuruyor.

Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanlığı siyonist İsrail’in 7 Ekim’de başlattığı insanlık dışı soykırım saldırılarında şimdiye kadar 5 bin 424 öğrencinin hayatını kaybettiği, 9193 öğrencinin de yaralandığını açıkladı.

Bakanlık bugün (27 Şubat Salı) yayınladığı açıklamada İsrail‘in saldırılarında Gazze bölgesinde şehit edilen öğrenci sayısının 5379 olduğunu, ayrıca 45 öğrencinin de Filistin’in Batı Şeria bölgesinde şehit edildiğini, yaralanan öğrencilerden de 8888 kişinin Gazze, 305 kişinin de Batı Şeria bölgesinden olduğunu, bu bölgede ayrıca 97 öğrencinin işgal güçleri tarafından esir alındığını ifade etti.

Öğretmenlerden ve eğitim kurumlarındaki yöneticilerden ise Gazze bölgesinde 255 kişinin öldüğü  891 kişinin de yaralandığı Batı Şeria bölgesinde ise 6 kişinin yaralandığı 73 kişinin de tutuklandığı belirtildi.

Bakanlığın açıklamasında Gazze bölgesinde hükümete bağlı 286, UNRWA’ya bağlı 65 okulunun doğrudan saldırı ve yıkıma maruz kaldığı, bunlardan 111’inde büyük çapta hasar meydana geldiği 40’ının da tamamen yerle bir edildiği vurgulandı. Batı Şeria bölgesinde ise 57 okulun saldırı ve yıkıma maruz kaldığı ifade edildi. Gazze bölgesinde 133 okulun sığınma merkezi olarak kullanıldığına işaret edildi.