Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’dan Netenyahu’ya idamlı protesto!

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin halkına yönelik başlatmış olduğu katliamlara dikkat çekmek ve yaşanan insanlık dramını protesto etmek amacıyla dünyanın dört bir tarafında mitingler ve eylemler düzenlenmeye devam ediyor.

Diyarbakır’dan Netenyahu’ya idamlı protesto!

Süleyman AYDIN

İsrail‘in 7 Ekim’den bu yana Filistin halkına yönelik başlatmış olduğu katliamlara dikkat çekmek ve yaşanan insanlık dramını protesto etmek amacıyla dünyanın dört bir tarafında mitingler ve eylemler düzenlenmeye devam ediyor.

 

 

İsrail-Hamas savaşı dünya gündeminde yerini korurken, İsrail tarafından gerçekleştirilen katliamlara tepki bağlamında “sembolik” olarak ifade edilen bir protesto da Diyarbakır’dan geldi.

 

 

Bir grup genç “sembolik tepki” başlığıyla X’ten (Twitter) yayınladıkları İngilizce alt yazılı bir videoda, İsrail Başkanı Netenyahu görselli bir vitrin mankenini önce On Gözlü Köprü’ye ardından da Diyarbakır Surlarına idam ederek protesto eyleminde bulundular.

 

Yayınladıkları videoda İsrail devletinin bir terör çetesi olduğunu, Netenyahu‘nun Gazze’de katliamlar gerçekleştirdiğini, söz konusu katliamların BM tarafından da dile getirildiğini ve Batının bu bağlamda ortaya çıkardığı ahlaki ve insani değerlerin artık dünya için bir çözüm üretmediğini söyleyerek tepki veren iki genç; ayrıca dünya halklarının bu ağır bedeli Netenyahu’ya ödeteceğini ifade ettiler.

 

Bununla birlikte İsrail devletinin Arz-ı Mevud hayallerinin olduğuna ve Diyarbakır’ın da bu projeye dahil olduğuna dikkat çeken gençler, “Diyarbakır İslam’dır; İslam kalacaktır” diyerek tepkide bulundular.

 

Yayınlanan videoda İzzettin El Kassam Tugaylarının video paylaşımlarında uyguladıkları efektleri kullanmaları ve protesto saatini İzzettin El Kassam Tugaylarının 7 Ekim’de başlatmış olduğu “Aksa Tufanı” isimli operasyonunun başlama saatine denk getirmeleri ayrıca dikkat çekti.