Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BM’den Gazze için kıtlık uyarısı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Dünya Gıda Programı (WFP), Gazze’de nüfusun yarısı olan 1 milyondan fazla insanın kıtlık ve ölümle karşı karşıya kalacağı uyarısı yaptı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve

BM’den Gazze için kıtlık uyarısı. Gıda ve Tarım Örgütü ile Dünya Gıda Programı, Gazze’de nüfusun yarısından fazlasının kıtlıkla karşı karşıya kalacağı uyarısı yaptı.

 

KRİZ 3. SEVİYEDE

 

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Dünya Gıda Programı (WFP), İsrail’in saldırısı altındaki Gazze Şeridi’ndeki 2,2 milyon nüfusun tamamının BM Entegre Gıda Güvenliği Aşama Sınıflandırması’nda (IPC) “kriz” olarak tanımlanan 3. seviye ve üstünde olduğu belirtildi.

 

ACİL DURUM

 

Tabloda, Gazze’deki 1,1 milyon kişi IPC’de “kıtlık” anlamına gelen 5. aşamada, 900 bin kişi de “acil durum” anlamındaki 4. aşamada gösterildi.

 

 

 

TEMMUZ ORTASINA KADAR

 

Açıklamada, “Filistin’de devam eden çatışmanın, hâlihazırda felaket düzeyinde olan akut açlığı, kıtlık ve ölümlerin yanı sıra Gazze Şeridi’ndeki halkın tamamının yerinden edilmesiyle beraber daha da kötüleştirmesi bekleniyor. 1 milyondan fazla insanın temmuz ortasına kadar kıtlık ve ölümle karşı karşıya kalması bekleniyor” denildi.