Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BM: Gazze’de 150 binden fazla hamile kadın ciddi sağlık riskleriyle karşı karşıya

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), Gazze’de 150 binden fazla hamile kadının korkunç sağlık koşulları ve risklerle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki

BM: Gazze’de 150 binden fazla hamile kadın ciddi sağlık riskleriyle karşı karşıya. Hamile kadınların ciddi risklerle karşı karşıya olduğunu belirtildi.

 

YÜZBİNLER GÖÇ ETTİ

 

Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı, İsrail rejimininin Refah kentine yönelik kara saldırısının ardından yüzbinlerce Filistinlinin kentten göç ettiğinin tahmin edildiğini açıkladı.

 

UNRWA, Gazze’ye yönelik saldırılar nedeniyle 150 binden fazla hamile kadının, korkunç sağlık koşulları ve risklerle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

 

2 HAFTALIK 2 KİLODAN AZ

 

UNRWA’nın X sosyal medya platformundan, Gazze Şeridi’nde yeni doğmuş bir bebeğin fotoğrafı paylaşılarak “Habibe, küçük bir çadırda doğdu. 2 haftalık, ağırlığı 2 kilodan daha az” ifadesi kullanıldı.

 

Dünyadaki hiçbir çocuğun bu şekilde acı çekmemesi gerektiği, artık ateşkese ihtiyaç olduğu vurgulanan açıklamada, “Gazze’de 150 binden fazla hamile kadın, yerlerinden edilmeleri ve savaş nedeniyle ciddi sağlık koşulları ve risklerle karşı karşıya” denildi.