Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BM, ABD’ye sığınma hakkı konusunda uyarıda bulundu

BM Genel Sekreter Sözcü Yardımcısı Florencia Soto Nino, herkesin güvenli bir bölgeye erişimi olması gerektiğini kaydetti.

BM Genel Sekreter Sözcü

BM, ABD’ye sığınma hakkı konusunda uyarıda bulundu. BM, herkesin güvenli bir bölgeye erişimi olması gerektiğini kaydetti.

 

BM Genel Sekreter Sözcü Yardımcısı Florencia Soto Nino, ABD Başkanı Joe Biden’IN, ABD’nin güney sınırını yasa dışı olarak geçen göçmenlere sığınma hakkı sağlanmasını geçici olarak yasaklamasını değerlendirdi.

 

Sığınma alabilmenin temel bir insan hak olduğunu belirten Nino, göçmenlerin sığınma başvuruları dikkate alınmadan sınır dışı edilemeyeceğini söyledi.

 

Nino, “Sığınma talebinde bulunmak temel bir insan hakkıdır. İhtiyaç duyanların sığınmaya erişimi en büyük önceliktir ve kendi ülkelerinde zulme uğrayabileceğine inanmak için makul gerekçeleri olan herkesin güvenli bir bölgeye erişimi olmalı ve bu talepte bulunmalıdır. Ve bu talep, sınır dışı edilmeden önce dikkate alınmalıdır.” dedi.

 

ABD Başkanı Joe Biden, bugün ABD’nin güney sınırını yasa dışı olarak geçen göçmenlere sığınma hakkı sağlanmasını geçici olarak yasaklamıştı.