Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Arjantin’de halk yeniden sokaklara döküldü

Yoksulluğun giderek tırmandığı, enflasyonun yüzde 10 daha artarak yüzde 289’a yükseldiği Arjantin’de halk, yeniden sokaklara döküldü.

Yoksulluğun giderek tırmandığı, enflasyonun

Arjantin’de halk yeniden sokaklara döküldü. Yoksulluğun giderek tırmandığı Arjantin’de, enflasyonun yüzde 10 daha artarak yüzde 289’a yükseldi.

 

HER İKİ KİŞİDEN BİRİ AÇLIK ÇEKİYOR

 

Protestocular, Arjantin Devlet Başkanı Milei’nin aşevlerine gıda yardımını kesmesi nedeniyle her 2 kişiden 1’inin yoksulluk ve açlık çektiğini belirterek sokaklara çıktı.

Sokağa çıkan halk, hükümete tepki göstererek, “Halkımız açlıktan ölüyor ve biz açlıktan ölmek zorunda değiliz. Yapmamız gereken bu hükümetin önünde dik durmaktır.” dedi

Arjantin Devlet Başkanı Javier Milei’nin  iktidara gelmesinin ardından uyguladığı kemer sıkma politikaları, halkı giderek zor duruma düşürüyor.

 

ÜLKEDE YOKSULLUK YÜZDE 55 DÜZEYİNDE

 

Yapılan son açıklamalar, ülke genelindeki yoksulluğun yüzde 55’i bulduğunu gösteriyor.

Çok sayıda Arjantinlinin günlük gıda ihtiyaçlarını karşıladığı aşevlerine gıda desteğinin kesilmesi de, ülkedeki açlığı giderek artırıyor.

 

“YEMEĞİMİZİ GERİ VERİN”

 

Sokağa çıkan binlerce Arjantinli, Milei’nin depolarda tuttuğu gıdaları aşevlerine göndermemesine tepki gösterdi;

“Yemeğimizi geri verin” yazılı pankartlar taşıyarak yürüyen protestocular, depolarda sakladıkları yemeklerin çürümesine ve halkın yoksulluk içinde acı çekmesine tepki gösterdi.