Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ABD: Ateşkes İçin Çok Çalışıyoruz Ancak Henüz İş Bitmiş Değil!

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, “Ateşkes için çok çalışıyoruz ancak henüz iş bitmiş değil” dedi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik

ABD: Ateşkes İçin Çok Çalışıyoruz Ancak Henüz İş Bitmiş Değil! Kirby, “Ateşkes için çok çalışıyoruz ancak henüz iş bitmiş değil” dedi.

 

Günlük basın brifinginde Gazze ve ateşkesle ilgili son durumu değerlendiren Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, yönetim olarak Gazze’de bir an önce ateşkes sağlanması, HAMAS’ın elindeki rehinelerin salıverilmesi ve Gazze’ye gerekli insani yardımların ulaştırılması için çok çalıştıklarını öne sürdü.

 

“HENÜZ İŞ BİTMİŞ DEĞİL”

 

“Ateşkes için çok çalışıyoruz ancak henüz iş bitmiş değil.” diyen Kirby, ilgili taraflarla görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

 

ABD Başkanı Joe Biden’ın “Pazartesi gününe kadar bir ateşkes olmasını umuyorum” şeklindeki sözleri hatırlatılan Kirby, “Başkan bizzat ulusal güvenlik ekibi tarafından bilgilendiriliyor. Biz umutluyuz ve yakın zamanda böyle bir olumlu sonucu elde edebilmek için ihtiyatlı şeklide ümitliyiz.” dedi.

 

Kirby, gündemlerinin kalıcı bir ateşkes değil, sadece “geçici ateşkes” olduğunu da yineledi.

 

İsrail’in kendilerine henüz Refah’la ilgili bir plan sunmadığını belirten Kirby, bu konuda daha önce ortaya koydukları “güvenilir ve uygulanabilir bir plan olmadan saldırı yapılmaması” şeklindeki beklentilerinin halen geçerli olduğunu vurguladı.