Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yılmaz Odabaşı Diyarbakır’da söyleşiye katılacak

Diyarbakırlı şair/yazar Yılmaz Odabaşı, Diyarbakır’da III. Mezopotamya Diş Hekimliği Günleri kapsamında “Hayatlarımız Dişlerinden Sökülürken Edebiyat ve İnsan” konulu söyleşiye katılıp kitaplarını imzalayacak.

Diyarbakırlı şair/yazar Yılmaz Odabaşı,

Yılmaz Odabaşı Diyarbakır‘da söyleşiye katılacak! Diyarbakırlı şair/yazar Yılmaz Odabaşı, Diyarbakır’da III. Mezopotamya Diş Hekimliği Günleri kapsamında “Hayatlarımız Dişlerinden Sökülürken Edebiyat ve İnsan” konulu söyleşiye katılıp kitaplarını imzalayacak.

 

Söyleşi ve imza etkinliği, 1-2 Mart 2024 tarihinde saat 16.15 – 17.00’de Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi Dt. Abdulkadir Demir salonunda gerçekleşecek.

 

Yılmaz Odabaşı, 16 – 24 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenen Diyarbakır Kitap Fuarı’na davet edilmemiş olmasına tepki göstermişti. Şair Odabaşı şöyle demişti:

 

“Ben ki, ‘Ne Diyarbakır anladı beni ne de sen / Oysa ne çok sevdim ikinizi de bilsen,’ dizelerini Türkiye’nin diline dolamış bir insanım; o şehir adına fani falan filan beni yok saymış ne yazar! Diyarbakır Kitap Fuarı hakkında: Benim ‘her yerde olam’ gibi bir derdim yok. 80’lerin başından 2000’lere en az bin etkinliğe katılmışımdır. Bu konuda açıklama yapmamın nedeni, memleketimi hiçbir koşulda yok saymadığım ve yok sayılmayı da hak etmediğime inandığımdandır.”