Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüm işçilerin cenazeleri Diyarbakır’da: Cenaze namazı toplu kılınacak

Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden ocağında meydana gelen heyelanda tonlarca ağırlığındaki toprak yığını altında kalan tüm işçilerin cansız bedenleri 4 ay sonra çıkarıldı.

Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden

Tüm işçilerin cenazeleri Diyarbakır’da: Cenaze namazı toplu kılınacak

Erzincan’ın İliç ilçesinde 13 Şubat 2024 tarihinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle 9 işçi toprak altında kalmıştı, uzun süren çalışmaların ardından son 5 işçi de çıkarıldı.

Diyarbakır Adli Tıp Kurumunda kimlik tespitleri tamamlanan işçiler bugün törenle memleketlerine gönderilecek. DNA testleri tamamlanan maden işçileri için toplu cenaze namazı kılınacağı açıklandı.

İş makineleri ve yüzlerce personelin katıldığı aramalar sonunda ilkin Uğur Yıldız, Adnan Keklik, Ramazan Çimen ve Kenan Öz’ün cansız bedenine ulaşıldı. Madenciler, yakınlarının gözyaşları arasında memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.

Aylardır devam eden arama çalışmaları sonunda toprak altında olan Mehmet Kazar, Fahrettin Keklik, Abdurrahman Şahin, Şaban Yılmaz ve Hüseyin Kara’nın da cansız bedenlerine ulaşıldı.

Tüm işçilerin cenazeleri Diyarbakır’da: Cenaze namazı toplu kılınacak

CENAZELER TANINMAZ HALDE

Toprak altında çıkarılan işçilerin cenazelerinin tanınmaz halde olması nedeniyle Diyarbakır Adil Tıp Kurumunda ailelerden alınan DNA örnekleri ile karşılaştırma yapıldı. Diyarbakır Adli Tıp Kurumundaki işlemlerin ardından göçük altında kalan işçilerin tamamının toprak altından çıkarıldığı kesinleşti.

TOPLU CENAZE NAMAZI KILINACAK

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, toprak altında kalan Mehmet Kazar, Fahrettin Keklik, Abdurrahman Şahin, Şaban Yılmaz ve Hüseyin Kara’nın öğlen namazında düzenlenecek cenaze törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın da katılacağını söyledi.

Tüm işçilerin cenazeleri Diyarbakır’da: Cenaze namazı toplu kılınacak

Karaman, Erzincan Terzibaba Camii’nde kılınacak toplu cenaze namazının ardından işçilerin cenazelerinin memleketlerine uğurlanacağını bildirdi.

Şaban Yılmaz’ın cenazeleri bugün İliç ilçesinde ikindi namazına müteakip Yusuf Ziya Demir Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında defnedilecek. Mehmet Kazar’ın cenazesi Osmaniye’ye, Abdurrahman Şahin’in cenazesi Sivas merkeze, Hüseyin Kara’nın ise Sivas’ın Gürün ilçesine gönderilecek.