Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TBB Meclis üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesindeki seçimle belirlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda yapılan seçimde, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeleri belirlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda

TBB Meclis üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesindeki seçimle belirlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis üyelerini belirlemek amacıyla seçim yapıldı. Çand Amed (Sezai Karakoç) Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki seçime Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, ilçe belediye başkanları ve eş başkanları, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin meclis üyeleri katıldı. Seçim için oluşturulan divanda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Siraç Çelik ve Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Berivan Gülşen Sincar yer aldı.

 

EŞ BAŞKAN BUCAK SEÇİM İÇİN BİLGİLENDİRME YAPTI

Konuya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bucak, Türkiye Belediyeler Birliği’nin 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 20’nci maddesi göre ülke düzeyinde kurulduğunu ve bütün belediyelerin doğal üye olduğu bir mahalli idare birliği olduğunu belirtti. Bucak, 5355 sayılı kanunun 20’nci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca TBB Meclisi’nin, büyükşehir, il merkezi ve nüfusu 100 binden fazla olan yerlerin belediye başkanlarından oluşan doğal üyeler ile her ilden belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri arasından o ilin milletvekili sayısı kadar seçilecek diğer üyelerden oluştuğunu kaydetti. Bucak, TBB Meclisi’nin ilk toplantısını yapabilmesi için büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde ise il belediye başkanlığı koordinasyonunda üye seçiminin yapılacağı ve seçilen üyelerin TBB’ye gönderileceğini ifade etti.

TBB Meclis üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesindeki seçimle belirlendi

TEK LİSTE OYLAMAYA SUNULDU

Divan Başkanlığı’na verilen tek liste daha sonra oylamaya sunuldu. Liste, salonda oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra kapalı zarf usulüyle yapılan oylamada, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeliğine 12 kişi seçildi.

TBB MECLİSİ’NE SEÇİLEN 12 ÜYE

TBB Meclis üyeliğine seçilen 12 kişinin isimleri şöyle: Doğan Hatun, Dilek Diyar Özer, Fatma Ay, Mehmet Şık, Semra Akyüz, Besile Narin, Haci Akengin, Adnan Örhan, Şehmus Karamehmetoğlu, Ali Suat Akmeşe, Sevim Biçici ve Mehmet Ergün.