Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tara Mamedova’dan bölge konseri: Diyarbakır konseri bana güç verdi!

Kürt ses sanatçısı Tara Mamedova, Diyarbakır Şanlıurfa ve Batman’da konser verdi. Konserlere gösterilen ilginin kendisini motive ettiğini kaydeden Mamedova, bunun da kendisine güç verdiğini vurguladı.

Tara Mamedova’dan bölge konseri: Diyarbakır konseri bana güç verdi!

Çok kültürlülüğün yaşayan temsilcisi olarak görülen Kürt ses sanatçısı Tara Mamedova, Şanlıurfa ve Diyarbakır’ın ardından Batman’da da konser verdi. Diyarbakır’da Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki konserde Mamedova’ya sanatçılar İrem Atabay ve Hivda Koç da eşlik etti.  Şanlıurfa ve Diyarbakır konserlerinin ardından kendisini dinlemeye gelenlere teşekkür eden Mamedova, “Bu konserler çok coşkulu geçti. Urfa ve Diyarbakır konserleri bana güç verdi” dedi.

‘Umarım daha güzel konserler düzenleyeceğiz’

Tara Mamedova, “Bu konserler bana Kürt müziğine ve kültürü için daha çok çalışmak adına beni motive etti. Umarım daha güzel konserler düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Tara Mamedova kimdir?

Kırgızistan’da dünyaya gelen Tara Mamedova Kırgızistan ve Rusya’da yaşadı. Daha sonra müzik eğitimine devam etmek için sanatçı Fransa’ya giden Mamedova. Fransa’da tanıştığı sokak müzisyenleri ile caz müziğe yönelse de geçmişinden kalan müziğin tınılarına ve ana dili olan Kürt müziğine dönerek ilk albümü olan “Ax” ı yayınladı. Kendine has tarzıyla müzik endüstrisinde sesini duyuran sanatçı bir çok ülkede başarılı konser verdi. (Haber Merkezi)