Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Simit Olayıyla Gündeme Gelmişti! Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bu Kez Büyük Konuştu: Seçilirsem Bedava Ev Dağıtacağım

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, seçilmesi durumunda Diyarbakır’da temin edeceği arazide yapılacak sosyal konutlardan bazılarını bedava dağıtacağını söyledi.

Simit Olayıyla Gündeme Gelmişti! Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bu Kez Büyük Konuştu: Seçilirsem Bedava Ev Dağıtacağım

Simit Olayıyla Gündeme Gelmişti! Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bu Kez Büyük Konuştu: Seçilirsem Bedava Ev Dağıtacağım. Bilden, bedava ev dağıtacağını söyledi.

 

YEREL BASIN İLE BULUŞTU

 

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden Diyarbakır’da görev yapan yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Başkan Adayı Bilden’e AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Raşit Ocak eşlik etti. Burada konuşan Bilden, şu ana kadar yaptığı görevleri anlatarak kendini tanıttı. Diyarbakır’ı kazanmak için gece gündüz sahada olduklarını anlatan Bilden, 17 ilçede zaferle ayrılacaklarına inandığını söyledi.

AK Parti teşkilatlarının tüm kademeleriyle işbirliği içerisinde 31 Mart’a kadar çok yoğun bir şekilde çalışmalarını yürüteceğini aktaran Bilden, Büyükşehir’de yapacağı icraatlardan da söz etmeyi ihmal etmedi.

 

 

“BELEDİYEYİ BİRLİKTE YÖNETME SÖZÜ”

 

Bilden, “Diyarbakır halkı beni seçmesi durumunda belediyeyi halkımızla birlikte yönetme sözü veriyorum” dedi. Yapacakları her iş için halka gideceklerini kaydeden Biden, kentte yapılacak ihalelerinde basın huzurunda şeffaf bir şekilde yapacaklarına dair söz verdi.

 

SİMİT OLAYI

 

Diyarbakır’da simitçiye 100 TL vererek tepsideki simitleri almak istemesiyle ülkede gündem olan Mehmet Halis Bilden, tepki çeken olaya açıklık getirdi. ‘Simit’ olayıyla ilgili Bilden şöyle dedi:

“Ben orada sadece kardeşlerimize para vermek istedim. Orada kimse simit almadı ve simit almaya da çalışmadık. Bir tek kişi dahi simit alıp yemedik. Görüntüleri bizzat kendim paylaştım. Bir sıkıntı görsem paylaşır mıyım. Ancak simit olayında iyi reklamım olduğunu düşünüyorum”

 

 

 

“BEDAVA KONUT DAĞITABİLİRİZ”

 

Gazetecilerin, “Depremi yaşayan insanlar sonrasında kira ve konut sorunu içerisinde sıkıntı yaşıyor. Belediyeyi kazanmanız durumunda sosyal konut projeniz var mı?” şeklindeki sorusuna AK Parti Adayı Mehmet Halis Bilden, o zamanki duruma göre hareket edeceklerini belirterek, “Eğer maddi olarak uygun olursak, Diyarbakır’da temin edeceğim arazide sosyal konut yapılabilir. Ayrıca bu sosyal konutlardan bazılarını bedava dağıtabiliriz. Bazılarını maliyetine verebiliriz neden olmasın” diye konuştu.

 

DİYARBAKIR İÇİN BÜYÜK PROJELER

 

Raylı sistem ile ilgili de konuşan Bilden, o konuyu da farklı bir yaklaşımla çok rahat çözülebileceğini düşündüğünü ifade etti. Bilden, Diyarbakır için çok önemli olan ve büyük projelerinin bulunduğunu, projelerini Mart ayına kalmadan kamuoyu ile paylaşacağını belirtti.