Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Piri Reis Diyarbakır’da Canlandırıldı!

Diyarbakır il Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Milli Şahsiyetlerimiz Tarih Yazan Çocuklar Projesi’ ile tarihteki önemli değerleri canlandırıyor.

Piri Reis Diyarbakır’da Canlandırıldı!

Piri Reis Diyarbakır’da Canlandırıldı! ‘Milli Şahsiyetlerimiz Tarih Yazan Çocuklar Projesi’ ile tarihteki önemli değerler canlandırılıyor.

 

100 GÜNDE 100 DEĞER TANITILIYOR

 

Diyarbakır il Milli Eğitim Müdürlüğü, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği ‘Milli Şahsiyetlerimiz Tarih Yazan Çocuklar Projesi’ ile geçmiş tarihteki önemli değerleri canlandırmayı hedefliyor.

 

Bu kapsamda, çocuklara 100 günde 100 kitap ve destekleyici eğitimlerle, tarihlerini öğrenebilecekleri ‘Tarih Yazan Çocuklar Projesi’ ile her gün bir değeri tanıtıyor.

 

DENİZLERİN HAKİMİ

 

Projenin 36. gününde bu kez; 1465 doğumlu, Amerika’yı gösteren Dünya haritaları ve Kitab-ı Bahriye adlı denizcilik kitabıyla tanınan, Osmanlı denizcisi, kaptanı ve kartografı Türk denizciliği ekolünün ustası olarak bilinen ‘Denizlerin Hakimi’ lakaplı Piri Reis tanıtıldı.

 

DİYARBAKIRLI ÇOCUKLAR PİRİ REİS’İ YAKINDAN TANIMIŞ OLDU

 

Piri Reis, Osmanlı Donanmasında yaptığı hizmetlerle unutulmazlar arasına girmişti. Yapılan bu eğitici tanıtımla Diyarbakırlı çocuklar Piri Reis’i daha yakından tanımış oldu.