Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB Duyurdu: Diyarbakır’da Öğrencilere Dizüstü Bilgisayar! Başvuru Tarihi Belirlendi

Millî Eğitim Bakanlığınca, ortaokullar arasında “Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende” konulu kompozisyon yarışması ile ilkokullar arasında “Türkiye’nin İlk Uzay Yolculuğu” temalı resim yarışması düzenlenecek.

MEB Duyurdu: Diyarbakır’da Öğrencilere Dizüstü Bilgisayar! Başvuru Tarihi Belirlendi

MEB Duyurdu: Diyarbakır’da Öğrencilere Dizüstü Bilgisayar! Başvuru Tarihi Belirlendi. MEB, öğrencilerine yönelik kompozisyon ve resim yarışması düzenleyecek.

 

Millî Eğitim Bakanlığı‘nca, ortaokullar arasında “Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende” konulu kompozisyon yarışması ile ilkokullar arasında “Türkiye’nin İlk Uzay Yolculuğu” temalı resim yarışması düzenlenecek.

 

Yarışma için ödül töreni düzenlenecek. Yarışmada birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olanlara tablet, üçüncü olanlara akıllı saat hediye edilecek. Peki, başvurular ne zaman ve nereden yapılacak. Ödül töreni ne zaman olacak. Detaylar haberimizde…

 

BAŞVURULAR 12 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

 

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Uzay Ajansı (TUA) iş birliğiyle Diyarbakır dahil Türkiye’deki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışması başvuruları 12 Şubat-20 Mart tarihleri arasında alınacak.

 

ÖDÜL TÖRENİ ÇOCUK BAYRAMINDA

 

Düzenlenen yarışmayla astronomi, astrofizik, uzay bilimi gibi dallarda önemli keşiflere imkân sağlayan ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine katkıda bulunan uzay araştırmalarının önemine dikkat çekilecek. Bu kapsamda 12 Şubat’ta başlayacak yarışma kapsamında 23 Nisan haftasında TUA’da ödül töreni düzenlenecek.

 

 

BİLGİSAYAR, TABLET VE AKILLI SAAT

 

Yarışmalarda birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olanlara tablet, üçüncü olanlara akıllı saat hediye edilecek. Mansiyon ödülü olarak ise kablosuz kulaklık verilecek.

 

UZAY ARAŞTIRMALARI VE TEKNOLOJİLERİNE YÖNELİK FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN

 

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yarışmaya ilişkin, Türkiye’nin uzayda gerçekleştirdiği faaliyetlere karşı öğrencilerin ilgilerini artırmak, uzay araştırmaları ve teknolojilerine yönelik farkındalık oluşturmak için Türkiye Uzay Ajansı ile iş birliği çerçevesinde farklı düzeylerde yarışmalar düzenlediklerini bildirdi.

 

“SIRADAKİ ASTRONOT BEN OLMALIYIM, O İŞ BENDE”

 

Bu kapsamda ortaokullar arasında “Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende” konulu kompozisyon, ilkokullar arasında “Türkiye’nin İlk Uzay Yolculuğu” temalı resim yarışması düzenleneceğini belirten Tekin, “Uzay yarışında, ‘Ben de varım’ diyen tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz. Güçlü iş birliklerinden ötürü Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fatih Kacır’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.