Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Kaçak’ gerilimi: Önce oturma eylemi, sonra anons!

Kaçak kontrolü için Şırnak’ın İdil İlçesi’ne bağlı Açma Köyü’ne giden Dicle Elektrik ekiplerini gören müezzin, cami hoparlöründen “kapınız açmayın” anonsu yaptı.

Kaçak kontrolü için Şırnak’ın

‘Kaçak’ gerilimi: Önce oturma eylemi, sonra anons! Kaçak kontrolü için Şırnak’ın İdil İlçesi’ne bağlı Açma Köyü’ne giden Dicle Elektrik ekiplerini gören müezzin, cami hoparlöründen “kapınız açmayın” anonsu yaptı.

Diyarbakır dahil 6 ile enerji hizmeti veren Dicle Elektrik ekipleri, kaçak kontrolü için Şırnak’ın İdil İlçesi’ne bağlı Açma Köyü’ne gitti. Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamada, sayaç kontrolü için giden ekiplerin köye alınmadığı, ekiplerin jandarma haber verdiği belirtildi.

Köylüler, yolun üzerinde oturarak araçların köye girmesine izin vermedi. Öğle ezanı için köy camiinin minaresine çıkan müezzin, Kürtçe anons yaparak, köylüleri kaçak kontrol ekibinin geldiği, kapılarını açmamaları konusunda uyardı.

 

Olayların büyümemesi için ekipler köyden ayrıldı

Köylüler, ekiplerin köye girişine izin vermedi. Dicle Elektrik kaçak kontrol ekibi, çalışma yapamadan bölgeden ayrıldı. Yetkililer, daha sonra yeniden bir kaçak kontrol çalışması yapılacağını bildirdi.