Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR’dan Diyarbakır’daki saldırı açıklaması: Sapkınlığa Hayır!

HÜDA PAR, Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Tema Park’ta önceki gün özel bir dans okulunun etkinliğine katılanlara 50 kişilik bir grubun, ‘Tekbir-Allah-u Ekber’ sloganları ile saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

HÜDA PAR, Diyarbakır’ın Kayapınar

HÜDA PAR’dan Diyarbakır’daki saldırı açıklaması: Sapkınlığa Hayır!

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Mersin Milletvekili Faruk Dinç, sosyal medya üzerinden birçok kişinin yaralandığı dans gösterisine ‘Tekbir-Allah-u Ekber” diyerek gerçekleşen saldırıya ilişkin, ‘Sapkınlığa Hayır!’ fotoğrafı ile açıklamada bulundu.

Dinç açıklamasında, “Diyarbakır’da kamuya açık olan bir alanda sözde “dans etkinliği” adı altında, toplumun değer yargılarının hedef alınarak teşhircilik yapılması halkımızı rahatsız etmiş ve tepkisini çekmiştir” dedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Peygamberler ve Sahabeler Şehri Diyarbakır’da halka açık alanlarda, Kürt halkının örf ve adetlerine uygun olmayan, değerlerimizden uzaklaştıran, neslimizi ifsat eden bu asimilasyon projelerine karşı yetkililer gereken hukukî tedbirleri almalıdır.

Camiye yakın yerlerde, çocuklarımızın oyun oynadığı alanlarda gençliği hedef alarak ifsat çalışmaları yapanlar ve bunun arkasında duranlar her kim ise haklarında derhal yasal işlem başlatılmalıdır.

Gizli eller tarafından toplumumuz ifsat edilmek istenmektedir. Ancak bilinmelidir ki halkımız kendi medeniyet değerlerinden asla vazgeçmeyecektir.”

Büyük tepki çeken saldırıya bir çok kesimden kınama gelirken, bazı yaralılar hastaneye kaldırılmış ve saldırıya maruz kalan kişiler de şikayetçi olmuştu.