Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hüda Par Diyarbakır Adayı Dinç: Kardeşliğe ve barışa ihtiyacımız var”

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde düzenlenen barış merasimine katılan Hüda Par Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç barışın önemine vurgu yaptı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde düzenlenen

Hüda Par Diyarbakır Adayı Dinç: Kardeşliğe ve barışa ihtiyacımız var”

 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Kurt ve Çevik aileleri arasında yaşanan husumet, bölgedeki kanaat önderlerinin arabuluculuğuyla barışla sonuçlandı. Düzenlenen barış merasimine HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç de katıldı.

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesine bağlı Kavaklıbağ (Karanas) Mahallesi’nde ikamet eden Kurt ve Çevik aileleri arasında 1 yıl önce yaşanan husumet, bölgedeki kanaat önderleri ve çevre köylerdeki vatandaşların arabuluculuğu sonucu barışla sonuçlanırken, düzenlenen merasime HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç ve heyeti de katıldı.

Sulh merasiminde katılımcılara hitap eden Dinç, husumetin sulhla çözülmesinin bölgede barış ve dayanışmanın her iki tarafa da huzur getireceğini vurguladı.

Hüda Par Diyarbakır Adayı Dinç: Kardeşliğe ve barışa ihtiyacımız var"

“KARDEŞLİĞE VE BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR!”

Dinç, geçen yıl başlayan husumetin sona ermesi, kardeşçe yaşamanın birlik ve beraberlik için önemli bir adım olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Rabbim kardeşliğimizi arttırsın. Barışımızı ve huzurumuzu arttırsın. Çünkü biz, yaşamın sadece bu hayattan ibaret olmadığına inanıyoruz. Rabbimiz Fussilet Suresi’nde şöyle buyuruyor; ‘İyilikle kötülük bir olmaz. Sen (kötülüğü) en güzel olan davranışla sav; o zaman bir de göreceksin ki seninle aranızda düşmanlık bulunan kimse kesinlikle sıcak bir dost oluvermiş.’ Kini ve nefreti bayraklaştırmak hem dünyada hem de ahirette bize zarar verir. Rabbimizin bize emrettiği gibi kardeşlik ve barış yolunu tutalım. Barışa yaklaştığımız zaman, göreceğiz ki bize huzur gelecektir.”

Barış merasimine; HÜDA PAR Milletvekili ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, HÜDA PAR Sur İlçe Başkanı Veysi Barçe, Molla Muhammed Tayyip Elçi, kanaat önderleri ve çevre köy halkı katıldı.

Yapılan duanın ardından aileler birbirleri ile sarılarak barıştı. Gerçekleştirilen barış organizasyonu, verilen yemeğin ardından son buldu.