Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eş Başkan Hatun, Dicle ve Feritköşk mahallerini ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Doğan Hatun, Dicle ve Feritköşk mahallerini ziyaret ederek halkla bir araya geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş

Eş Başkan Hatun, Dicle ve Feritköşk mahallerini ziyaret etti

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Doğan Hatun, Yenişehir ilçesine bağlı Dicle ve Feritköşk mahallelerini ziyaret ederek halkla bir araya geldi. Ziyaret sırasında Eş Başkan Hatun’a, Yenişehir Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aziz Özdoğan ve Belediye Meclis Üyesi Ayhan Karatekin eşlik etti. Mahallelerdeki sokakları gezen Eş Başkan Hatun, yurttaşlarla sohbet etti.

YURTTAŞLAR KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURİYETİNİ ANLATTI

Yurttaşlardan yoğun ilgi gören Eş Başkan Hatun, mahallelilerin sorun ve taleplerini dinledi. Feritköşk Mahallesi için alınan ve hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm çalışmalarının kendilerini mağdur ettiğini belirten yurttaşlar, yıkım için boşaltılan ancak yıkılmayan müstakil evlerin gençlerin uyuşturucu kullandığı mekanlara dönüştüğünü anlattı. Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen yurttaşlar, Dicle ve Feritköşk mahallelerinde yaşanan altyapı sorunlarının giderilmesini, çocuk oyun alanlarının yapılmasını ve taziye evinin onarılmasını talep etti.

EŞ BAŞKAN HATUN: ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’  İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURDUK

İki mahallede yaşanan sorunların çözümü için çalışacaklarını belirten Eş Başkan Hatun, belediye olarak kentsel dönüşüme ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na “yerinde dönüşüm” talebinde bulunduklarını söyledi. Hatun, Kentsel Dönüşüm konusunda bakanlıktan gelecek yanıtı bekleyeceklerini ifade etti.