Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emniyet Teşkilatı Diyarbakır Eski Valisine Bağlandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bakanlıkta değişikliğe gitti. Emniyet, Bakan yardımcısı Mehmet Aktaş’tan alınıp Münir Karaloğlu’na bağlandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

Emniyet Teşkilatı Diyarbakır Eski Valisine Bağlandı. Emniyet, Bakan yardımcısı Mehmet Aktaş’tan alınıp Münir Karaloğlu’na bağlandı.

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bakan yardımcıları arasında değişiklik yapma kararı aldı. Dört bakan yardımcısı arasında dikkat çeken değişiklik oldu. Emniyet teşkilatı Diyarbakır eski Valisi Münir Karaloğlu’na bağlandı.

 

EMNİYET KARALOĞLU’NA BAĞLANDI

 

Bakan Yerlikaya, Mülki idareye yönelik atamalardan sorumlu olan Personel Genel Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Aktaş’tan bu görevi alarak Bakan yardımcısı olan Münir Karaloğlu’na devretti.

 

 

Yerlikaya ayrıca, yine Aktaş’a bağlı olan Eğitim Dairesi ile AB ve Dış ilişkiler Dairesi’ni alarak her iki birimi Karaloğlu’na bağladı.

 

GÖÇ İDARESİ AKTAŞ’A BAĞLANDI

 

Daha önce Bakan Yardımcısı Bülent Turan’a bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı’nı Mehmet Aktaş’a devreden Yerlikaya, Münir Karaloğlu’nun sorumlu olduğu Göç İdaresi Başkanlığı’nı da yine Aktaş’a bağladı. Bakanlığın önemli birimlerinden AFAD ise, önceden olduğu gibi Karaloğlu’nda kaldı.