Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekoloji Birliği Diyarbakır’da toplandı

Ekoloji Birliği, ekolojik tahribatlara karşı yeni mücadele hattını belirlemek için Diyarbakır’da bir araya geldi.

Ekoloji Birliği, ekolojik tahribatlara

Ekoloji Birliği Diyarbakır’da toplandı! Ekoloji Birliği, ekolojik tahribatlara karşı yeni mücadele hattını belirlemek için Diyarbakır’da bir araya geldi.

 

86 ekoloji örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu Ekoloji Birliği, ekolojik tahribatlara karşı yeni bir mücadele hattını belirlemek için Diyarbakır’da bir toplandı. Konferansın yapıldığı ÇandAmed Konferans Salonu’na “Doğana, Kültürüne, tarihine sahip çık”, ” Birlik, mücadele, yaşam”, “Doğanın ve emeğin sömürüsüne karşı birlik, mücadele, dayanışma” pankartları açıldı.

Konferansa Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Ekoloji ve Tarım Komisyonu Eşsözcüsü Melis Tantan bileşen olarak katıldı.

‘Tahribatın olduğu her yerde mücadele edeceğiz’

Konferansta konuşan Ekoloji Birliği Eşsözcüsü Güner Yalnıç, son iki yıldır yaşananlara işaret ederek, “Akbelen’den İkizköy direnişine destek vermek üzere alanlara çıkarak ekoloji mücadelesini yaptık. Bu sene bu konferansın Diyarbakır’da yapılması burada yaşananların görülmesi adınaydı.

Türkiye’de ekolojik tahribatları her geçen gün artıyor. Bütüncül bir saldırı yaşam alanlarına yapıldı. Ekolojik tahribatın olduğu her yerde bir direniş ve bir mücadele yükseldi. Ekoloji Birliği olarak tam da o mücadelelere destek olmak için kurulduk. Bugünden sonra da Ekoloji Birliği’nin mücadelesini daha hızlı ve güçlü bir şekilde ileriye taşıyacaktır” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından konferans basına kapalı devam etti.