Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakırlı öğrenciler dikkat; YKS başvuruları yarın başlıyor!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakırlı öğrencileri yakından ilgilendiren YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvuruları yarın başlayacak.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi

Diyarbakırlı öğrenciler dikkat; YKS başvuruları yarın başlıyor! Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakırlı öğrencileri yakından ilgilendiren YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvuruları yarın başlayacak.

 

 

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı için başvurular yarın başlayacak.

 

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 8 Haziran’da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak.

Sınav için yarın başlayacak başvurular, 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.

 

Diyarbakırlı öğrencilerinde aralarında olduğu adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden yapabilecek.

 

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi edinmek isteyen adaylar, 2024-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzuna ÖSYM’nin internet sitesinden erişebilecek.