Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakırlı Gençler Miraç Kandilini kutladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eğitim gören bilgievi ve akademi lise öğrencileri, Miraç Kandili’ni çeşitli etkinliklerle kutladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde

Diyarbakırlı Gençler Miraç Kandilini kutladı! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eğitim gören bilgievi ve akademi lise öğrencileri, Miraç Kandili’ni çeşitli etkinliklerle kutladı.

 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı ‘Uyanış Gençlik’ mottosuyla eğitimlerine ve sosyal-kültürel etkinliklere devam eden bilgievi ve akademi lise öğrencileri, Miraç Kandili için etkinlikler düzenledi.

 

Merkez, Ali Emiri, Selahaddin Eyyubi, Hani Gürbüz, Bismil Aziz Sancar Bilgievi ile Sur, Şehit Ali Gaffar Okkan, Dicle, Bismil Ahmedi Hani, Hani Hatuniye, Çüngüş Akademi Lise öğrencileri eğitim gördükleri kurumların seminer salonlarında bir araya gelerek Miraç Kandili’ni idrak etti.

 

Miraç Kandili kutlamaları Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle başladı. Din kültürü ve ahlak bilgisi eğitmenleri, Peygamber Efendimizin hayatı, Miraç Kandili’nin önemi ve bu kıymetli gecede neler yaşandığıyla ilgili öğrencilere bilgiler aktardı.

 

Etkinlikler, öğrencilerin seslendirdiği ilahiler ve edilen dualarla sona erdi.