Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’ın tarihi camisinde su israfı!

Tarihi Diyarbakır Ulu Camii’nin avlusunda yer alan musluklar, günlerdir bozuk olması nedeniyle tonlarca su israf oluyor.

Tarihi Diyarbakır Ulu Camii'nin

Diyarbakır’ın tarihi camisinde su israfı! Tarihi Diyarbakır Ulu Camii’nin avlusunda yer alan musluklar, günlerdir bozuk olması nedeniyle tonlarca su israf oluyor.

Tarihi caminin abdesthane bölümündeki bozuk musluklardan günlerdir boş yere sular akıyor. Bozuk muslukların onarılmaması hem cemaatin hem de kent sakinlerinin tepkisine neden oldu. Bozuk musluklardan kaynaklı abdest almak isteyenler zorlanırken, küresel krizin her geçen gün arttığı günümüzde su israfına daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor.

Kent sakinleri ve cemaat üyeleri günlerdir tadilatı yapılan bu muslukların kısa sürede yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Diyarbakır Ulu Camii, tarihi ve kültürel yapısı nedeniyle her gün onlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği mekanların başında geliyor. Bu nedenle, bozuk muslukların bir an önce tamir edilmesi, sadece su israfının önlenmesi açısından değil, aynı zamanda camiinin ihtişamını korunması açısından da büyük önem taşıyor.