Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’ın o ilçesinde kadınlar yarışacak

AK Parti Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde, kayyımın yönettiği belediyede Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapan Behiye Aslan’ı aday gösterdi. Aslan’ın DEM Parti’deki rakibi Psikolog Mizgin Ekin.

AK Parti Diyarbakır’ın Bismil

Diyarbakır’ın o ilçesinde kadınlar yarışacak! AK Parti Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde, kayyımın yönettiği belediyede Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapan Behiye Aslan’ı aday gösterdi. Aslan’ın DEM Parti’deki rakibi Psikolog Mizgin Ekin.

 

AK Parti’nin günlerdir açıklamadığı Diyarbakır’ın 17 ilçesindeki adayları netleşti. AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala’nın bugün katılacağı toplantı ile adaylar tanıtılacak. AK Parti bu yıl, Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nden bir kadın aday ile 31 Mart seçim yarışına girmeyi tercih etti.

AK Parti’nin Bismil Adayı Behiye Aslan. Behiye Aslan, kayyımın yönettiği Bismil Belediyesi’nde Park Bahçeler Müdürü olarak görev yapıyor.

DEM’in adayı psikolog

Behiye Aslan’ın Bismil’deki rakibi ise DEM Parti Eş Başkan Adayı Mizgin Ekin. 1997 doğumlu Mizgin Ekin, klinik psikolog. Ekin, belediye başkan adayı olmasındaki amacını, “Belediyecilikte toplumsal bütünlük, birlikte inşa, ekolojik yaşam ve kültürel bütünlüğü el ele omuz omuza toprağı betonlaştırma ile değil toplumla birlikte yaşamı esas alacağız” bu sözlerle anlatmıştı. (Haber Merkezi)