Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’ın meşhur tatlıları yurt içi ve yurt dışında ilgi görüyor

Diyarbakır’da 3 kuşaktan bu yana hizmet veren “Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta”, tatlılarıyla yurt içi ve yurt dışında yoğun talep görüyor.

Diyarbakır'da 3 kuşaktan bu

Diyarbakır’ın meşhur tatlıları yurt içi ve yurt dışında ilgi görüyor

Sıtkı Usta’nın tatlıları, başta büyükelçiler olmak üzere Amerika, Kıbrıs, Fransa, İngiltere, Endonezya, Katar, Kuveyt, İsviçre, Suudi Arabistan ve birçok Avrupa ülkesinden, özellikle Almanya’dan büyük talep görüyor.

Diyarbakır‘da 9 şube ve Ankara Çukurambar’da 1 şube ile toplamda 550 çalışanı bulunan Sıtkı Usta, hem yurt içi hem de yurt dışında geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Sıtkı Usta, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve TBMM’den gelen yoğun siparişlere özel muhafazalar içerisinde tatlı gönderiyor. Bu özel muhafazalar sayesinde tatlılar, uzun yolculuklar ve iklim değişikliklerinden etkilenmeden tazeliklerini koruyor.

Diyarbakır kadayıfının fiyatı 500 TL’yi aştı

Sıtkı Usta, elde ettiği başarılarla da dikkat çekiyor. Altın Toprak ödülü ile Diyarbakır’ın en iyi tatlı-pasta ödülüne layık görülen Sıtkı Usta, ayrıca İstanbul’da düzenlenen Best of City Awards programında 2019 yılında Yılın Tatlıcısı ödülünü kazandı.

Sıtkı Usta’nın tatlıları, sadece Diyarbakır ve Türkiye genelinde değil, uluslararası arenada da büyük beğeni topluyor. Müşteri memnuniyeti ve uluslararası tanınırlıkla birlikte, Sıtkı Usta’nın başarıları ve tatlılarının lezzeti daha da geniş kitlelere yayılmaya devam ediyor.