Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’daki Bu Kaldırımları Kim Onaracak?

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Aram Tigram Caddesi’nde bulunan kaldırımlar, köstebek yuvasına döndü. Yerinden sökülen kaldırım taşlarının onarılmamasına, yağışlı havalarda kaldırımların çamur deryasına dönmesine tepki gösteren vatandaşlar, yetkililere şu sözlerle seslendi: Bu kaldırımları kim onaracak?

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Aram

Diyarbakır’daki Bu Kaldırımları Kim Onaracak? Bağlar İlçesi Aram Tigram Caddesi’nde bulunan kaldırımlar, köstebek yuvasına döndü.

 

13 Mart’ta “Diyarbakırlardan tepki; Kaldırım Mı? Köstebek Yuvası Mı?” başlığıyla gazetemiz Özgür Haber’de manşetten duyurduğumuz mağduriyet giderilmedi. Vatandaşlar konunun yeniden gündeme getirilmesini isterken, seçim öncesinde mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

 

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Aram Tigram Caddesi’nde kırılan veya sökülen kaldırımlar, vatandaşları canından bezdirdi. Her gün yüzlerce kişinin kullandığı caddede bulunan kaldırımların içler acısı hali ve yetkililer tarafından göz ardı edilerek onarılmaması, tepkilere yol açtı.

 

ENGELLİLER ÇOCUK VE YAŞLILAR İÇİN RİSK

 

Konuya ilişkin gazetemize konuşan vatandaşlar, köstebek yuvasına dönen, kırık ve parçalanmış kaldırımlarda yürümenin mümkün olmadığını söyledi. Kaldırımların özellikle engelli, yaşlı ve çocuklar için ciddi tehlike arz ettiğini kaydeden vatandaşlar, bir an önce onarılmasını istediler.

 

 

“AKROBATİK HAREKETLERLE YÜRÜYORUZ”

 

Öte yandan kaldırımın yayalar için çok tehlikeli hale geldiğine dikkat çeken vatandaşlar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

 

“İlçemiz, kentin en güzel yerlerinden biri. Bu kötü görüntüler, ilçemize yakışmıyor. Daha da önemlisi kaldırımın bu hali, bizler için en çok da engelliler, çocuklar ve yaşlılar için ciddi bir tehlike yaratıyor. Buradan her gün yüzlerce kişi geçiyor ve insanların takılıp düşme riski var.

Düz yolda yürürken birden bir çukura girebiliyorsunuz. Yağmur yağdığında çamur deryası oluyor. Hem su biriktiriyor hem de çamur maalesef. Buradan geçerken akrobatik hareketlerle yürüyoruz. Ancak görüyoruz ki; bu hiçbir yetkilinin umurunda değil.

Belediye başkanı, bir kaldırımı onaramıyor mu, kaldırımın halini görmüyor mu? Belediye yetkililerinin bu konuda bir an önce harekete geçerek sorunu çözmelerini istiyoruz”