Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da yüzlerce çocuk bayram sevincini yaşadı!

İhtiyaç sahibi kimselere yönelik başta gıda olmak üzere ayni ve nakdi yardım çalışmalarında bulunan Umut Kervanı, Ramazan Bayramı öncesinde Diyarbakır’da yüzlerce çocuk giyindirdi.

İhtiyaç sahibi kimselere yönelik

Diyarbakır’da yüzlerce çocuk bayram sevincini yaşadı! İhtiyaç sahibi kimselere yönelik başta gıda olmak üzere ayni ve nakdi yardım çalışmalarında bulunan Umut Kervanı, Ramazan Bayramı öncesinde Diyarbakır’da yüzlerce çocuk giyindirdi.

 

Yurt içi ve yurtdışında fakir, yetim ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarında bulunan Umut Kervanı her sene olduğu gibi bu bayram öncesinde minik yürekleri sevindirmeyi unutmadı.

 

Diyarbakır‘da özel bir mağazada ihtiyaç sahibi aileleri ağırlayan Diyarbakır Umut Kervanı, bayram öncesinde yüzlerce çocuğa giysi yardımında bulundu.

 

Yürütülen yardım çalışması hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Abdurrahim Karadeniz, çocuk giydirme programı kapsamında her çocuğa bin liralık destekte bulunduklarını, hayırseverlerinin de katkı sunması durumunda mevcuttaki çocuk sayısına arttırarak binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

Bugün itibariyle Ramazan Ayı çocuk giydirme programına başladıklarını belirten Karadeniz, “Bizleri Ramazan ayına kavuşturan Rabbimize hamd olsun. Diyarbakır Umut Kervanı olarak 2024 Ramazan Ayı çocuk giydirme programının startını verdik. İnşallah Ramazan ayının son gününe kadar da devam edecek. Bugün 110 çocuk giydireceğiz fakat bundan sonraki günlerde de devam edecektir.” dedi.

 

Karadeniz, “Bu çocukları sevindirme fırsatını bizlere veren Rabbimize hamd ediyoruz. Desteklerini sunan hayırseverlerden Allah razı olsun. Çocuk giydirme bedelimiz bin TL’dir. Programımız inşallah Ramazan’ın son gününe kadar devam edecektir. Bu konuda katkı sunmak isteyen hayırseverlerimizi bekliyoruz. Yardımlar geldikçe çocuk sayısını da arttıracağız. Hedefimiz binlerce çocuk giydirmedir.” ifadelerini kullandı.