Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da yaşlı kadından ‘ilginç’ kan duyurusu: İki evli erkekler kan vermesin!

Diyarbakır’da 101 yaşındaki babası için kan duyurusu yapan Gazeteci-Yazar Rezan Tovjîn ilana ilginç bir not ekledi.

Diyarbakır’da 101 yaşındaki babası

Diyarbakır’da yaşlı kadından ‘ilginç’ kan duyurusu: İki evli erkekler kan vermesin!

Diyarbakır’da yaşayan 101 yaşındaki Nimet Karaozan, yaşlılığa bağlı hastalıklarından dolayı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırıldı. Karaozan için, B RH+ kan ihtiyacı olduğu için, oğlu Gazeteci Yazar Rezan Tovjîn, sosyal medya hesabından kan talebi içeren bir mesaj paylaştı.

İKİ EVLİLER GELMESİN!

Tovjîn, sosyal medya hesabındaki duyurusuna ilginç bir not ekledi. Tovjîn, “Delalno, li ser daxwaza diya min em xwîna mêrên du jinan jî qebûl nakin. (Dostlar, annemin isteği üzerine iki evlilik yapmış erkeklerden kan kabul etmiyoruz) notunu paylaştı.

Diyarbakır’da yaşlı kadından ‘ilginç’ kan duyurusu: İki evli erkekler kan vermesin!

‘ANNEM RİCA ETTİ’

Amida Haber’e konuşan Tovjîn, “Annem kuma değil, ancak babamın ilk eşi vefat ettikten sonra babamla evlenmiş. Babamın ilk evliliğinden olan 4 çocuğunun bakımını üstlenmiş bir kadın. Kumalık konusunda çok hassas, telefonla beni arayarak, iki evlilik yapan erkeklerden kan kabul etme dedi. Ben de ricasını kırmadım, ilana ekledim” dedi.

‘DEVLETİN BULAMADIĞI KANI BEN BULDUM’

Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda yaşlı babasına kan bulmakta zorlandıklarını belirten Tovjîn, “Kızılay’ın kan bankasında kan yok. Kan ihtiyacı olduğu halde, bugün saat 11.45’te bize bilgi verildi. Geçen yıl 24 Ağustos’ta babam ciddi bir kanama geçirdi, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Türk Devleti, ‘her şeye kadir ve her yerde nazır olduğunu’ iddia ediyor. Ama babama kan bulamadı. Şimdi de 3 gündür babamın kanaması var. Yine kan bulamadılar. Ben buldum, ben imkanlarım Erdoğan’dan daha fazla imkan sahibiyim. Hiç kendini övmesin” ifadelerini kullandı.