Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Valilik darp iddiasına soruşturma açtı

Diyarbakır’da kazaya karışan 17 yaşındaki bir çocuğun gözaltına alındıktan sonra polisler tarafından darp edildiği iddiasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır’da kazaya karışan 17

Diyarbakır’da Valilik darp iddiasına soruşturma açtı

 

Diyarbakır Valiliği, Motosikletli Yunus Polisine araçla çarptıktan sonra kaçan 17 yaşındaki E.E’nin gözaltına alındıktan sonra polisler tarafında darp edildiği iddiasına ilişkin soruşturma başlattı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“20.03.2024 günü Kayapınar Fırat Bulvarında bir araç, Motosikletli Yunus personeline çarparak kaçmıştır. Olaya karışan araç sürücüsü ve bir şahıs yakalanmış, bir şahıs da aranmaktadır.

Yunus personeli BTM ile giderilebilir şekilde yaralanmış ve taburcu olmuştur. Ehliyetsiz yaşı küçük şahıslardan 2007 doğumlu R.M. de kazadan mütevellit herhangi bir yaralanma söz konusu değildir. 2007 doğumlu E.E’nin baş kısmında basit tıbbi müdahele ile giderilebilir, birkaç kesi ve yüzeysel çizik şeklinde rapor verilmiş ve taburcu olmuştur.

Kaza sonrasında olay yerinden kaçan E.E, yakalama ve Çocuk şubeye getirilme esnasında polisler tarafından darp edildiğini iddia etmekte olup, konu hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.”