Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da ücretsiz ring aracı hizmeti!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında ücretsiz ring aracı seferleri başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ferit

Diyarbakır’da ücretsiz ring aracı hizmeti! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında ücretsiz ring aracı seferleri başlattı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesi Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında bulunan yolda toplu taşıma seferleri bulunmuyordu. Bu durumda yaşlı ve hastalar büyük zorluklar yaşıyordu. Gelen talepler ve şikayetler üzerine Diyarbakır Büyükşehir belediyesi harekete geçti.

Ulaşım Daire Başkanlığı mağduriyetleri gidermek için Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında bulunan yaklaşık 2 kilometrelik yolda toplu taşıma seferleri ücretsiz seferler başlattı.

Talep ve şikayetler değindirildi

Gelen talepleri ciddiyetle takip ettiklerini ifade eden Ulaşım Daire Başkanı Temel Cengiz, ücretsiz ring seferiyle önemli bir sorunu çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Cengiz, “Fiskaya bölgesinden kentin değişik yerlerine gitmek isteyen vatandaşlarımız vardı. Bununla ilgili daha önceki durumda tek hattımız vardı. Bunun önüne geçmek için Ferit Köşk ile Dağkapı-Fiskaya arasına ücretsiz ring hattı koyduk. Böylelikle vatandaşlarımız da Dağkapı’ya rahatlıkla ulaşmakta. Oradan da kentin istediği noktasına rahatlıkla gidebilmektedir. Vatandaşlarımız için sağlıklı, konforlu ve ucuz ulaşım imkânı sağlamak adına çalışmalarımız devam edecek” dedi.