Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da tek fiyat uygulaması memnuniyetle karşılandı, Sürücüler fiyat düşüşü bekliyor!

Diyarbakır’da EPDK’nın tek fiyat uygulaması, sürücülerde sevinç yarattı. Artık her istasyonda aynı fiyatla akaryakıt alabilecekler. Ancak sürücüler, bu uygulamanın yanı sıra akaryakıt fiyatlarının da düşmesini istiyor.

Diyarbakır'da EPDK'nın tek fiyat

Diyarbakır‘da tek fiyat uygulaması memnuniyetle karşılandı, Sürücüler fiyat düşüşü bekliyor! Diyarbakır’da EPDK’nın tek fiyat uygulaması, sürücülerde sevinç yarattı. Artık her istasyonda aynı fiyatla akaryakıt alabilecekler. Ancak sürücüler, bu uygulamanın yanı sıra akaryakıt fiyatlarının da düşmesini istiyor.

 

 

 

Diyarbakır’da Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) aldığı tek fiyat uygulaması, akaryakıt istasyonları ve sürücüler tarafından memnuniyetle karşılandı. Daha önce her istasyonda farklı fiyatlarla satılan motorin ve benzin, 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren tüm istasyonlarda aynı fiyata satılmaya başlandı.

Sürçüler için faydalı

Akaryakıt İstasyonu Saha Sorumlusu Ramazan Kurt, bu uygulamanın en çok sürücüler için faydalı olacağını söyledi. Kurt, daha önce farklı fiyatların kafa karışıklığı yarattığını, şimdi ise sürücülerin her yerde aynı fiyata akaryakıt alabileceğini belirtti.

Sürücüler: Fiyat düşmeli

Sürücüler ise tek fiyat uygulamasını olumlu karşıladı ancak akaryakıt fiyatlarının düşmesini de talep etti. Kadri Hakay, “Fiyatların düşmesi çok iyi olur” derken, Muhammed Tunç da “Yine de bu uygulama güzel bir gelişme” dedi. Araç sürücüsü Şeyhmus Kızılkan da yüksek akaryakıt fiyatlarının her ne kadar tek fiyata satılsa da kendileri için bir fayda sağlamadığını söyledi. Çelebi, “Akaryakıt fiyatları düşmedikçe bu durumun bir anlamı yok” diyerek, yetkililerden çiftçiye ve üreticiye uygun fiyatlı akaryakıt sağlamalarını talep etti.