Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek

Diyarbakır’da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür V. Dr. Öğr. Üyesi Bircan Çeken Toptancı, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci yakını katıldı.

Mezun olan öğrencilere seslenen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür V. Dr. Öğr. Üyesi Bircan Çeken Toptancı, “Sevgili gençler, okulumuza geldiğiniz ilk günden itibaren sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için çaba harcayan ve özveri ile çalışan çok değerli akademik personelimize sizlerin ve ailelerinizin huzurunda teşekkür ederim. Saygıdeğer ailelerimiz, eğitim süreci boyunca evlatlarınız için çok emek ve çaba harcadınız. Sizlere de teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Bugün, evlatlarınız ile gurur duyma zamanı. Evlatlarınızla ne kadar gururlansanız hakkınızdır. Hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Sevgili sağlık profesyonelleri, mezuniyetinizi kutluyorum, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK SEKTÖRÜNE ADIM ATMAK BÜYÜK SORUMLULUK”

Rektör  Karakoç ise yaptığı konuşmasında sağlık sektörüne adım atmanın çok büyük bir sorumluluk gerektirdiğini belirtti. Karakoç, gençlere kendilerini geliştirmeleri gerektiğini çünkü öğrenme sürecinin hayat boyu devam ettiğini belirtirken her yıl sağlık alanına istihdam edilecek mezunlar verdiklerini, ülkemizin sağlık ordusuna yeni neferler katmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programlarından mezun olan öğrencilere ise diplomaları öğretim üyeleri tarafından verildi. Mezuniyet yeminini hep bir ağızdan okuyan mezunlar, gurur ve heyecanı bir arada yaşadı. Keplerin havaya atılması ile öğrenimleri sona eren öğrenciler, aileleri ve hocaları ile bu tarihi günün sevincini paylaştı.